W Pobiedziskach można już wypożyczać rowery Nextbike

27.07.2018

Od 25 lipca mieszkańcy mogą korzystać z Pobiedziskiego Roweru Gminnego. Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia są zupełnie za darmo.

Rowery można wypożyczać na samoobsługowych stacjach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie parkingów przy dworcach kolejowych w Pobiedziskach, Pobiedziskach-Letnisku i Biskupicach. Do dyspozycji mieszkańców jest 16 rowerów.

Aby wypożyczyć rower, wystarczy zarejestrować się na stronie rowery.pobiedziska.pl i wpłacić minimum 10 złotych opłaty inicjalnej. Otrzymamy wtedy kod PIN, który razem z numerem telefonu będzie kluczem do konta w systemie. Osoby, które posiadają już konto w systemie Nextbike, założone np. w Poznaniu, Szamotułach, Łodzi czy Warszawie, mogą w Pobiedziskach korzystać z rowerów bez dodatkowej rejestracji.

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu stacji wypożyczeń numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR.

Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia są bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu za każdą kolejną rozpoczętą godzinę pobierana jest opłata w wysokości 4 złotych.

Pobiedziski Rower Gminny to już piąty system Nextbike w Wielkopolsce. Rowery w tym roku będzie można wypożyczać do końca listopada.